Средба на Фатмир Битиќи, заменик премиер за економски прашања и инвестиции со членките на МАТТО Заев – Адемоски: Имаме потенцијал за размена од една милијарда долари, новата влада да назначи министер за туризам Преттседателот на УО на МАТТО, г-динот Ајдован Адемоски остварија средба co Претседателот на Р. Турција, г-динот Реџеп Таjјип Ердоган МАТТО додели хуманитарни пакети за 200 семејства Стопанската комора Македонија – Турција (МАТТО), ги врачи хуманитарните пакети во општина Маврово и Ростуше Претседателот на МАТТО г-динот Ајдован Адемоски беше пречекан од страна на Претседателот на Р.Турција г-дин Ергодан
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
Нашите активности

МАТТО додели хуманитарни пакети за 200 семејства

ОБЈАВЕНО НА: април 17, 2020

Во соопштението на МАТТО стои дека пакетите се врачени на...

Каледнар
октомври 2020
П В С Ч П С Н
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
КОНВЕРТОР НА ВАЛУТИ

Currency Converter: EUR/MKD

ЧЛЕН НА НЕДЕЛАТА
Share