Управата на МАТТО ја пречека делегацијата од Бурса Раководството на МАТТО ја пречека делегацијата на İŞBANK Министерот за здравство, г-дин Венко Филипче, оствари средба со членките на МАТТО МАТТО беше домаќин на делегација на ITO и ÖNSIAD Делегацијата на МАТТО за турската телевизија Bengü Тürk TV, зборуваше на тема: "Инвестициски можности во Р.Северна Македонија" Претседателот на МАТТО,г-дин Ајдован Адемоски заедно со делегација оствари средба со Претседател на УО на братската комора ИТО,г-дин Шекиб Авдагич. „Вебинар во заедничка соработка на МАТТО со Стопанска комора на Истанбул,ИТО, на тема “Трговски и инвестициски можности со Северна Македонија” Гостин на Седницата на УО на МАТТО, г-дин Арјанит Хоџа,министер за земјоделство,шумарство и водостопанство на Р.С.М. Г-динот Али Бахар, Претседател на Организирана Индустриска зона на Анталија (ОSB) и г-дин Беркај Бахар, копретседавач на Анталијаспорт беа во посета на МАТТО
previous arrowprevious arrow
LC WAKIKI
thy
halkbank
city
tav
GIM-EN
ramstore
hilton
limak
halksigorta
LCWaikiki
Alkaloid
vitaminka
sutas
cevahir
SoneBridge
Makstil
tab
evn
Pucko Petrol
acibadem-sistina
onehospital
sante-plus-hospital
gozhastanesi
erakgroup
eurolink
IGM Trade kavadarci
pera
okean
ibu
vizyon
FON
maarif
zobek
elmond
armanex
adra
elifinsaat
elbijot
bisoil
Makogida
forton
NIKOB
euro-brik
elbijor
YENIBALKAN
Promeholding
hemometal
Fimarbalkan
Digitalcentar
next arrownext arrow
Нашите активности

Управата на МАТТО ја пречека делегацијата од Бурса

ОБЈАВЕНО НА: октомври 19, 2021

Во просториите на Стопанска комора на Македонија-Турција во Скопје, беше...

Раководството на МАТТО ја пречека делегацијата на İŞBANK

ОБЈАВЕНО НА: септември 22, 2021

Делегацијата на İŞBANK беше пречекана во седиштето на Стопанска комора...

МАТТО беше домаќин на делегација на ITO и ÖNSIAD

ОБЈАВЕНО НА: јули 12, 2021

МАТТО беше домаќин на делегација на Стопанска комора на Истанбул...

Каледнар
октомври 2021
П В С Ч П С Н
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
КОНВЕРТОР НА ВАЛУТИ

EUR/MKD: CurrencyRate.Today

ЧЛЕН НА НЕДЕЛАТА
Share